Vyrovnajú sa ceny nehnuteľností v Námestove a Bratislave???

Autor: Peter Koľada | 29.6.2014 o 20:17 | (upravené 29.6.2014 o 21:35) Karma článku: 3,01 | Prečítané:  1044x

 

Kedy sa ceny nehnuteľností v Námestove vyrovnajú Bratislave ???

V poslednom období v Námestove rezonuje názor ohľadom vysokých cien nehnuteľností. Každý z nás si určite nájde svoje dôvody prečo je tomu tak. Niekto v tom vidí vysokú zamestnanosť, iný zas oponuje, že Námestovo je veľkou spádovou oblasťou, ďaľší  to vidí zase trochu inak atď. Aká je však skutočná príčina daného stavu???

Dlhodobý úpadok v bytovej a individuálnej výstavby.

Časy, keď sa v Námestove dalo bývať kdekoľvek a za bezkonkurenčnú cenu sú nenávratne preč. V meste máme rôzne koncepcie, vízie, programy atď.  Akurát tak na papieri...Celá podstata výstavby by mala byť v prvom rade založená na procese pozemkových úprav a neskoršej komasácii na základe platného alebo následne nového územného plánu...Prečo sa tak nedeje???

Za istých okolností mohlo už v Námestove byť o niekoľko stoviek rodinných domov a bytov viac ako je tomu dnes. Nevyužité lokality v lokalitách Vojenské, Čerchle a Brehy zívajú prázdnotou. Nuž ako povedal jeden významný politik „Kde je vôľa tam je aj cesta“. U nás by aj bola cesta, len tá vôľa ?!?

Rastúce obce, klesajúce Námestovo

Rozvoj  výstavby v blízkych obciach,z ktorých je dostupnosť blízko centrálneho mesta pomerne jednoduchá a rýchla, sa zlepšujú životné podmienky, rozmáha sa stavba cestných komunikácií bytov a domov, a preto rastie príťažlivosť týchto obcí v očiach niektorých vrstiev obyvateľov.

V týchto obciach tak dochádza k rastúcej výstavbe na úkor stagnácie v Námestove.

Neúmerné ceny deformujú trh.

Na trhu s nehnuteľnosťami môžu vystupovať jednak kupujúci a predávajúci. Jedny chcú čo najlepšie kúpiť tí druhí čo najlepšie predať. Kto vyhráva??? Zdá sa že predávajúci. Predávajúci sú tí, ktorí diktujú podmienky, keďže nehnuteľností je málo a dopyt je pomerne značný. Vysoké  ceny však priťahujú aj tzv. „špekulantov“.  Tí akoby cítili potrebu vstúpiť za každú cenu na tento trh a ešte viac ho deformovať...Nuž ten kto má k dispozícii veľké finančné zdroje tak v Námestove momentálne na nehnuteľnosti určite neprerobí...Mestu akoby to bolo jedno a stále počúvame len ako sa to nedá, všade je problém dohodnúť sa a pod. V tomto prípade možno vidieť veľké rezervy v komunikácii s občanmi a akoby chýbala samotná snaha mesta. Veď ono sa to nejako posunie alebo vyrieši. Všetko akoby sa odsúvalo na vedľajšiu koľaj a asi sa čaká, že sa to vyrieši nejakým samospádom...

 

Aký bude vývoj po roku 2014 ???

Nuž zobudí sa Šípková Ruženka z dlhodobého spánku alebo zavanú v Námestove nová vetry???

Existujú len dva scenáre. V tom prvom bude naďalej výstavba stagnovať, počet obyvateľov sa bude znižovať a populácia starnúť. V tom druhom scenári sa môže výstavba naštartovať, ceny môžu klesnúť a v konečnom výsledku tak mesto môže napredovať.

V tomto volebnom roku na jeseň budeme stáť na dôležitej križovatke je len na nás ktorou cestou sa vyberieme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Čo sa deje v hokeji? Je to divadlo, vinníkmi sme všetci, tvrdí Graňák

Zlá skúsenosť s Cígerom a Švehlom mohla odradiť hráčov z NHL od štartu na majstrovstvách sveta, hovorí skúsený obranca.

ŽENA

Sex s robotom: Môžu napodobeniny nahradiť vzťah so živým partnerom?

Vývoj sexuálnych pomôcok prekračuje hranice.

KOMENTÁRE

V kanadskom raji sa s ostatnými delí čoraz menej ľudí

Je Vancouver jedným z najlepších miest pre život?


Už ste čítali?