Vyrovnajú sa ceny nehnuteľností v Námestove a Bratislave???

Autor: Peter Koľada | 29.6.2014 o 20:17 | (upravené 29.6.2014 o 21:35) Karma článku: 3,01 | Prečítané:  1070x

 

Kedy sa ceny nehnuteľností v Námestove vyrovnajú Bratislave ???

V poslednom období v Námestove rezonuje názor ohľadom vysokých cien nehnuteľností. Každý z nás si určite nájde svoje dôvody prečo je tomu tak. Niekto v tom vidí vysokú zamestnanosť, iný zas oponuje, že Námestovo je veľkou spádovou oblasťou, ďaľší  to vidí zase trochu inak atď. Aká je však skutočná príčina daného stavu???

Dlhodobý úpadok v bytovej a individuálnej výstavby.

Časy, keď sa v Námestove dalo bývať kdekoľvek a za bezkonkurenčnú cenu sú nenávratne preč. V meste máme rôzne koncepcie, vízie, programy atď.  Akurát tak na papieri...Celá podstata výstavby by mala byť v prvom rade založená na procese pozemkových úprav a neskoršej komasácii na základe platného alebo následne nového územného plánu...Prečo sa tak nedeje???

Za istých okolností mohlo už v Námestove byť o niekoľko stoviek rodinných domov a bytov viac ako je tomu dnes. Nevyužité lokality v lokalitách Vojenské, Čerchle a Brehy zívajú prázdnotou. Nuž ako povedal jeden významný politik „Kde je vôľa tam je aj cesta“. U nás by aj bola cesta, len tá vôľa ?!?

Rastúce obce, klesajúce Námestovo

Rozvoj  výstavby v blízkych obciach,z ktorých je dostupnosť blízko centrálneho mesta pomerne jednoduchá a rýchla, sa zlepšujú životné podmienky, rozmáha sa stavba cestných komunikácií bytov a domov, a preto rastie príťažlivosť týchto obcí v očiach niektorých vrstiev obyvateľov.

V týchto obciach tak dochádza k rastúcej výstavbe na úkor stagnácie v Námestove.

Neúmerné ceny deformujú trh.

Na trhu s nehnuteľnosťami môžu vystupovať jednak kupujúci a predávajúci. Jedny chcú čo najlepšie kúpiť tí druhí čo najlepšie predať. Kto vyhráva??? Zdá sa že predávajúci. Predávajúci sú tí, ktorí diktujú podmienky, keďže nehnuteľností je málo a dopyt je pomerne značný. Vysoké  ceny však priťahujú aj tzv. „špekulantov“.  Tí akoby cítili potrebu vstúpiť za každú cenu na tento trh a ešte viac ho deformovať...Nuž ten kto má k dispozícii veľké finančné zdroje tak v Námestove momentálne na nehnuteľnosti určite neprerobí...Mestu akoby to bolo jedno a stále počúvame len ako sa to nedá, všade je problém dohodnúť sa a pod. V tomto prípade možno vidieť veľké rezervy v komunikácii s občanmi a akoby chýbala samotná snaha mesta. Veď ono sa to nejako posunie alebo vyrieši. Všetko akoby sa odsúvalo na vedľajšiu koľaj a asi sa čaká, že sa to vyrieši nejakým samospádom...

 

Aký bude vývoj po roku 2014 ???

Nuž zobudí sa Šípková Ruženka z dlhodobého spánku alebo zavanú v Námestove nová vetry???

Existujú len dva scenáre. V tom prvom bude naďalej výstavba stagnovať, počet obyvateľov sa bude znižovať a populácia starnúť. V tom druhom scenári sa môže výstavba naštartovať, ceny môžu klesnúť a v konečnom výsledku tak mesto môže napredovať.

V tomto volebnom roku na jeseň budeme stáť na dôležitej križovatke je len na nás ktorou cestou sa vyberieme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?